chagreen آموزش خیاطی میلیون آموزشی

chagreen: آموزش خیاطی میلیون آموزشی آموزشگاه کمیته امداد کرمانشاه فنی و حرفه ای

گت بلاگز اخبار بین الملل سفر پوتین به چین همزمان با زیاد کردن فشارهای آمریکا

درست یک ماه بعد از شروع دوره تازه ریاست جمهوری، ولادمیر پوتین در سفر رسمی به چین می‌رود. 

سفر پوتین به چین همزمان با زیاد کردن فشارهای آمریکا

سفر پوتین به چین همزمان با زیاد کردن فشارهای آمریکا

عبارات مهم : روسیه

درست یک ماه بعد از شروع دوره تازه ریاست جمهوری، ولادمیر پوتین در سفر رسمی به چین می رود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، روسیه و چین هر دو به دنبال پاسخ به فشارهای آمریکا بوده و به همین جهت می خواهند همکاری های نظامی، سیاسی و اقتصادی خود را زیاد کردن دهند. همچنین هر دو طرف به دنبال تقویت سازوکار شرکت همکاری های شانگهای هستند که آن را به عنوان یک گروه منطقه ای ایجاد کرده اند.

همچنین نزدیکی مسکو و پکن بر اساس روابط شخصی و نیرومند میان پوتین و شی جینپینگ، مدیر جمهور چین به عنوان قدرتمندترین رهبر چین بعد از مائو زیاد کردن یافته هست. تاکنون دو طرف ۲۵ بار با یکدیگر دیدار و گفت وگو کرده اند که تنها پنج مرتبه آن در سال گذشته میلادی رخ داده است.

سفر پوتین به چین همزمان با زیاد کردن فشارهای آمریکا

سفر پوتین قرار است فردا (روز جمعه) شروع شود.

پوتین در گفت وگو با یک رسانه چینی با تأکید بر روابط شخصی نزدیک با شی اعلام کرد، مدیر جمهور چین تنها رهبر در دنیا است که وی را جهت مراسم خوش حالی تولدش دعوت کرده بود.

درست یک ماه بعد از شروع دوره تازه ریاست جمهوری، ولادمیر پوتین در سفر رسمی به چین می‌رود. 

شی به دنبال ماندن در قدرت بوده و پوتین نیز به عنوان رهبری که بیشترین دوره حضور در قدرت از وقت استالین را داشته هست، بار دیگر جهت یک دوره ریاست جمهوری شش ساله گزینش شده است است.

یک کارشناس سیاست خارجی در مسکو اعلام کرد: هر دو سابقه بسیار خوب و هر دو نظر های مشترکی دارند.

پوتین بعد از کم کردن جدی روابط با غرب بعد از بحران کریمه و حمایت از جدایی طلبان در شرق اوکراین در سال ۲۰۱۴ به چین نزدیک تر شده است هست. مسکو بعد از تحریم های غرب که بخش حیاتی انرژی و صنایع نظامی آن را مورد نشانه قرار داده و همچنین محدودیت هایی که در دسترسی این کشور به بازارهای جهانی مالی و پولی اعمال شده، به طور فزاینده جهت سرمایه گذاری و تجارت، به پکن نگاه می کند.

سفر پوتین به چین همزمان با زیاد کردن فشارهای آمریکا

روسیه امیدوار بود که روابط بهتری با آمریکا تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا داشته باشد ولی این روابط به علت احتمال مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهور ۲۰۱۶ آمریکا دچار اختلال شده است است.

همچنین وزیر دفاع تازه چین در ماه آوریل اعلام کرد، علت گزینش روسیه به عنوان مقصد نخستین سفر خارجی اش، یک خبر روشن جهت واشنگتن راجع به روابط نزدیک و فزاینده نظامی میان مسکو و پکن است.

درست یک ماه بعد از شروع دوره تازه ریاست جمهوری، ولادمیر پوتین در سفر رسمی به چین می‌رود. 

“لین شین”، مدیر موسسه شانگهای می گوید آمریکا هر کاری جهت تحریم روسیه و همچنین جهت اعمال محدودیت علیه چین انجام می دهد. به همین جهت همین مسئله باعث زیاد کردن همکاری ها میان روسیه و چین در همه حوزه ها شده است است.

از سوی دیگر روسیه و چین در شرکت ملل همواره مخالفت خود را با هر گونه مداخله در سوریه اعلام کرده و تلاش ها جهت انتقاد راجع به اوضاع حقوق بشر در کشورشان را رد کرده اند. هر دو آن ها از مذاکرات با کره شمالی حمایت کرده و مسکو حامی مخالفت پکن با آزادی عملیات دریانوردی به وسیله نیروی دریایی آمریکا در دریای چین جنوبی است.

سفر پوتین به چین همزمان با زیاد کردن فشارهای آمریکا

همچنین روسیه و چین رزمایش هایی یکسان از جمله تمرین های نظامی در دریای چین جنوبی داشته و مانورهای نظامی یکسان دریایی در منطقه بالتیک داشته اند.

در حالی که همکاری های امنیتی و سیاسی میان دو کشور گسترش یافته است ولی روابط اقتصادی میان دو کشور به طور یکسان گسترش نیافته است.

چین بزرگترین شریک تجاری روسیه است ولی روسیه در لیست پکن در دهمین جایگاه قرار دارد.

همچنین پکن میل به خود را جهت حضور در پروژه های ریلی و دیگر پروژه های زیرساختی در روسیه نشان داده هست. پکن با ابتکارعمل “جاده و کمربند” به دنبال گسترش روابط اقتصادی با روسیه هست.

لوک یانوف، مدیر شورای سیاست های دفاعی و خارجی روسیه می گوید: زیاد کردن همکاری ها با چین یکی از اولویت های استراتژیک جهت روسیه بوده ولی هر دو کشور خواهان دستیابی به یک درک متقابل براساس منافع خودشان هستند.

واژه های کلیدی: روسیه | پوتین | همکاری | آمریکا | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog