chagreen آموزش خیاطی میلیون آموزشی

chagreen: آموزش خیاطی میلیون آموزشی آموزشگاه کمیته امداد کرمانشاه فنی و حرفه ای

گت بلاگز اخبار پزشکی خطر مبتلا شدن به آسم با قرارگیری کودکان در معرض ازون

یک پژوهش طولانی‌مدت روی سلامت کودکان کانادایی نشان داده ‌است که قرار گرفتن کودکان در وقت تولد در معرض ازون(O3)، که یک آلاینده مرسوم هوا هست، با زیاد کردن 82 درص

خطر مبتلا شدن به آسم با قرارگیری کودکان در معرض ازون

خطر مبتلا شدن به آسم با قرارگیری کودکان در معرض ازون

عبارات مهم : تورنتو

یک پژوهش طولانی مدت روی سلامت کودکان کانادایی نشان داده است که قرار گرفتن کودکان در وقت تولد در معرض ازون(O3)، که یک آلاینده مرسوم هوا هست، با زیاد کردن 82 درصدی ریسک مبتلا شدن به آسم در سه سالگی ارتباط دارد. نتیجه های این پژوهش، که یک پیگیری 10 ساله در شهر تورنتو(T-CHEQ) بوده، اخیرا در یک کنفرانس ارائه شده است است.

به گزارش ایسنا ، ترسا تو، دانشمند ارشد خدمات ارزیابی سلامت کودک در بیمارستان کودکان تورنتو می گوید: «یافته های ما نشان می دهند که نسبت های خطرناک ازون در وقت تولد، از نظر آماری ریسک بالاتر مبتلا شدن به آسم، رینیت آلرژیک و اگزما را به دنبال دارند. نتیجه های پژوهش ما بسیار مهم هست، آیا که این پژوهش، اثر آلودگی را روی پیامدهای سلامتی در اوایل کودکی بررسی می کند و طولانی ترین پیگیری طولی یک گروه از کودکان سن مدرسه در کانادا است».

برای این بخش از پژوهش T-CHEQ، 1.881 کودک، به طور متوسط، از تولد تا 17 سالگی پیگیری شدند. در میان این کودکان، 31 درصد به آسم مبتلا شدند، 42 درصد رینیت آلرژیک و 76 درصد نیز اگزما داشتند. بر این اساس، 82 درصد ریسک بالاتر مبتلا شدن به آسم با قرار گرفتن در معرض هر 10 بخش در یک میلیارد، یاppb ازون در وقت تولد، مرتبط است.

تیم پژوهشی میانگین تراکم آلاینده ها را از ایستگاه های ثابت مانیتورینگ در سراسر اونتاریو به دست آورد. آنها این اندازه ها را بر اساس کد پستی شرکت کنندگان در وقت تولد، ثبت کردند. مبتلا شدن به آسم، رینیت آلرژیک و اگزما بر اساس هرگونه سابقه استفاده از خدمات بهداشتی جهت این امراض تعیین شد. پژوهشگران متغیرهایی همچون سابقه آسم والدینی و قرار گرفتن زودهنگام در معرض آلاینده های خانگی را نیز بررسی کردند.

برخی از پژوهش ها نشان داده اند که ازون فعالیت آنتی اکسیدانی را تخریب کرده و نشانه های التهاب را در پوشش مایع دستگاه تنفسی را زیاد کردن داده و روی رشد ریه ها اثر می گذارد.

دکتر تو، که استاد دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه تورنتو نیز هست، می گوید: «ما علاوه بر O3 و NO2، ذرات جامدPM2.5 و ذرات بسیار ریز (UFP) را نیز آزمایش کردیم، آیا که این ها آلاینده های مهم هستند که در مرور پژوهش های مختلف، به عنوان تشدیدکننده ی آسم، دیابت، فشارخون، و بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) پیشنهاد شده است اند. بر اساس نتیجه های پژوهش ها از این که قرار گرفتن کوتاه مدت و طولانی مدت در معرض NO2 و ذرات جامد می تواند باعث شدت یافتن آسم، علائم تنفسی، خوابیدن در بیمارستان و حتی فوت ومیر شود، به خوبی حمایت شده است هست. به طور مشابه، قرار گرفتن کوتاه مدت در معرضO3 می تواند عملکرد ریوی را کم کردن داده و خطر عفونت های تنفسی را در کودکان زیاد کردن دهد.»

کودکان در این رابطه، در معرض خطر بیشتری هستند، آیا که ریه های آن ها و دیگر ارگان های تنفسی­ ارزش کوچک تر بوده و آن ها وقت بیشتری را صرف فعالیت های فیزیکی خارج از منزل می کنند. این عنوان باعث می شود که آن ها سریع تر و عمیق تر تنفس کنند. لذا کیفیت پایین هوا می تواند تأثیر بیشتری روی آن ها داشته باشد.

خطر مبتلا شدن به آسم با قرارگیری کودکان در معرض ازون

واژه های کلیدی: تورنتو | تورنتو | کودکان | آلاینده | مبتلا شدن | رینیت آلرژیک | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog